LT Tea - шаблон joomla Новости

Zeytin Sektörü Atıklarının Yönetimi Projesi Açılış Çalıştayı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında imzalanan sözleşme ile 29 Ağustos 2014 tarihinde başlatılan “Zeytin Sektörü Atıklarının Yönetimi Projesi” kapsamında 27 Kasım 2014 tarihinde Ankara/Macunköy İLBANK A.Ş. Sosyal ve Eğitim Tesisleri-Macunköy’de Proje Açılış Çalıştayı düzenlenmiştir.

Çalıştaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Ticaret ve Sanayi Odaları, zeytinyağı İşletmeleri, pirina işleme tesisleri temsilcileri ve dekantör üreticisi firmaları katılım sağlamıştır.

27 Kasım 2014 tarihinde düzenlenen projenin açılış çalıştayı, TÜBİTAK-MAM adına Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Haldun KARAN ve Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Recep AKDENİZ tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Çalıştayda zeytinyağı sektörünün mevcut durumu ve proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek için TÜBİTAK-MAM adına Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünden Proje Yürütücüsü Dr. Selda MURAT HOCAOĞLU tarafından tüm katılımcılara detaylı bilgilendirme yapılmış, daha sonra Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nden (UZZK) yönetim kurulu üyesi Dr. Nejat ÖZİLBEY’in sunumu ile devam edilmiştir. Ardından, katılımcıların görüşlerinin alındığı tartışma bölümü gerçekleştirilmiş ve sektörün atıksu problemi, üretimin 3 fazdan 2 faza dönüşümü ve atık yönetimi konularında katılımcıların görüşleri alınmıştır.